اخبار

پیام روز جهانی تئاتر در سال ۲۰۱۶

۰۷فروردین ۱۳۹۵
آیا ما به تئاتر نیاز داریم؟ آناتولی واسیلیو، کارگردان روس و بنیانگذار مدرسه هنرهای دراماتیک مسکو، پیام روز جهانی تئاتر را برای سال 2016 نوشته است:

تهران میزبان هفته تئاتر لهستان می شود

۱۶آذر ۱۳۹۴
تهران - ایرنا - همزمان با برگزاری هفته تئاتر لهستان در تهران برای نخستین بار نمایش «آن هلی» توسط کمپانی تئاتر زار (ZAR) از کمپانی های بزرگ و شناخته شده تئاتر در عرصه بین الملل به صحنه می رود.

صحبت‌های جالب ریکاردو ونوچینی درباره تئاتر و تجربه‌‌ی همکاری اش با گروه نمایش "آو"

۱۲آذر ۱۳۹۴
به گزارش خبرنگار تئاتر ایسنا، ریکاردو ونوچینی، کارگردان، فیلم ساز، مولف، بازیگر و پژوهشگر نمایش ایتالیایی در آخرین شب از پروژه‌ی بینافرهنگی تئاتر ایران و ایتالیا در جمع حاضرین، گفت: از این همه عشق و علاقه‌ای که در این جا به من شد، تشکر می‌کنم و به نظرم همه‌ی این دوستی‌هاست که تئاتر را رقم می‌زند.

جمعیت مردمی امام علی (ع) به پروژه ی مشترک تئاتر اجتماعی "ایران و ایتالیا" پیوست

۱۸آبان ۱۳۹۴
در روزهای گذشته جمعیت امداد دانشجویی-مردمی امام علی (ع) حمایت معنوی خود را از پروژه‌ی مشترک تئاتر اجتماعی "ایران و ایتالیا 2015" اعلام کرد.

ریکاردو ونوچینی، کارگردان مطرح ایتالیایی به تهران می‌آید

۱۲مهر ۱۳۹۴
پروژه مشترک تئاتر "ایران و ایتالیا" باحضور مرکز هنری ArteStudie و به میزبانی گروه نمایش "آو" و خانه نمایش "دا"، از 30آبان 94 به مدت یک هفته در تهران برگزار می شود.

ریکاردو ونوچینی، کارگردان مطرح ایتالیایی در تهران کارگاه بازیگری برگزار می کند

۰۷مهر ۱۳۹۴
پروژه مشترک تئاتر "ایران و ایتالیا" باحضور مرکز هنری ArteStudie و به میزبانی گروه نمایش "آو" و خانه نمایش "دا"، از 30آبان 94 به مدت یک هفته در تهران برگزار می شود.

همکاری جدید گروه نمایش آو در یک پروژه بینافرهنگی تئاتر

۰۴مهر ۱۳۹۴
امیر افشاری و سهیل اعرابی که سرپرستی گروه نمایشی «آو» را برعهده دارند، در این‌باره توضیح دادند: ابتدای امسال پیام دعوتی برای همکاری در یک پروژه‌ی بینافرهنگی ایران-ایتالیا دریافت شد که پس از گفتگوها و ارتباطات بیشتر، موافقت و همراهی گروه نمایش آو را اعلام کردیم

سهیل اعرابی از تعطیلی تماشاخانه «آو»، به عنوان زنگ خطری برای اهالی تئاتر خبر داد.

۲۴اردیبهشت ۱۳۹۴
سهیل اعرابی،‌ سرپرست این گروه نمایشی درباره وضعیت تماشاخانه «آو» گفت: این تماشاخانه که به عنوان اولین تماشاخانه خصوصی و مستقل ایران پس از انقلاب زیرنظر و هدایت یک گروه نمایشی راه‌اندازی شد، به دلیل مشکلات مالی مجبور به تحویل دادن مکان خود شده و از آنجا که هیچ حمایتی هم از طرف ارگان‌های مربوطه صورت نگرفته است به ناچار در تعطیلی به سر می‌برد.

بازيگران ايراني ما را به اينجا كشاندند

۱۲اردیبهشت ۱۳۹۴
روزنامه اعتماد- گفت‌وگو با «ياتسك تيمين‌جريو» و «كاشا تيمين‌جريو»، زوج لهستاني كه به تازگي ورك‌شاپ تئاتر و سيرك برگزار كرده‌اند

چرا این زوج لهستانی به تهران آمدند؟

۳۰فروردین ۱۳۹۴
به گزارش خبرنگار تئاتر ایسنا، اخیرا با همکاری و دعوت گروه نمایشی «آو» یک زوج لهستانی که سال‌هاست در عرصه تئاتر و هنر نمایشی فعالیت می‌کنند به ایران آمده‌اند تا کارگاهی درباره تجربیات و آموخته‌های جدید خود به ویژه در «حوزه سیرک و هنر دلقکی» برپا کنند.

پروژه مشترک کارگاه های تئاتر "ایران و لهستان" در فروردین ۱۳۹۴

۲۴بهمن ۱۳۹۳
"یاتسک تیمین جریو" و "کاشا تیمین جریو" برای برگزاری کارگاه "آموزش مهارت های سیرک و دلقکی" و کارگاه " بازیگر سرچشمه تصویر و موسیقی" به ایران می آیند. این پروژه به منظور گسترش همکاری های بین الملل و آموزش و تبادل مهارت ها با دعوت از یک زوج جوان ِ هنرمند تئاتر از کشور لهستان شکل گرفته است

نمایش "اُ. دِ. لو ! O The Lo" زودتر از موعد اجراهایش پایان خواهد یافت

۱۹مهر ۱۳۹۳
به گزارش روابط عمومی گروه نمایش آو، "اُ. دِ. لو !O The Lo " که با آغاز مهرماه 1393 میزبان تماشاگران خود در تماشاخانه آو بود تنها تا 21 مهرماه روی صحنه خواهد رفت.

اتللو یک ماتادور گاو باز می‌شود/ اجرای «اُ. د. لو !O The Lo» در سرداب

۰۷مهر ۱۳۹۳
به نقل از خبرگزاری مهر : امیر افشاری کارگردان نمایش ««اُ. د. لو !O The Lo» که به تازگی اجرای خود را در تماشاخانه آو اغاز کرده است از تلفیق دو دنیای موازی در این اثر نمایشی خبر داد و عنوان کرد اتللو در این نمایش در هیات یک ماتادور گاو باز به تصویر کشیده می‌شود.

"اُ. د. لو!O The Lo"، نمایش جدیدی از گروه نمایش آو روی صحنه میرود

۲۴شهریور ۱۳۹۳
نمایش "اُ. د. لو!O The Lo" برداشتی از نمایشنامه "اتللو" اثر نویسنده معروف انگلیسی ویلیام شکسپیر است که توسط سهیل اعرابی و امیر افشاری بازنویسی و دراماتورژی شده و تراژدی بامزه ای را رقم زده است.

"کلیو- Clio" اجرای پایانی سال ۱۳۹۲ گروه نمایش آو

۲۰اسفند ۱۳۹۲
به گزارش روابط عمومی گروه نمایش آو، 24 اسفند ماه 92، آخرین شنبه ی سال جاری "خانه نمایش آو" میزبان اساتید، هنرمندان، اعضا قدیم و همراهان خود خواهد بود. "کلیو- Clio" عنوان اجرای پایانی گروه نمایش آو است که به سرپرستی بابک مهری از ساعت 17 الی 21 آماده شده است.