سرشناس ترین گروه جشنواره تئاتر فجر از لهستان می‌آید

20دی1392

برگزاری کارگاه تئاتر با حضور شاگرد گروتفسکی در ایران

«گروه تئاتر گارجنیزه» که یکی از سرشناس ترین گروه‌های تئاتری جهان است در حالی به ایران می آید که از 37 سال پیش فعالیت‌هایش را در یکی از روستاهای لهستان آغاز کرده است. گروه تئاتر «گارجنیزه» به دعوت «گروه تئاتر آو» و با همکای اداره کل هنرهای نمایشی به ایران آمده و نمایش «پتیان اوراتوریو» را روزهای 3، 4 و 5 بهمن در دو سئانس 18 و 20 و 30 در تالار وحدت اجرا خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی گروه تئاتر «آو»، این روستا گارجنیزه نام دارد و ولادمیر استانیفسکی پس از جدایی از یرژی گروتفسکی خالق «تئاتر بی چیز» و بانی «آزمایشگاه تئاتر»، آن را به عنوان مرکز فعالیت‌های تئاتری اش انتخاب کرده است.

 روستای گارجنیزه  به واسطه فعالیت‌های خلاقانه استانیفسکی و گروهش به عنوان پایتخت تئاتر اتحادیه اروپا انتخاب و معرفی شده‌است.

 سوزان سانتاگ نویسنده و منتقد سرشناس در مورد این گروه نوشته :« دستاوردهای گارجنیزه موهبتی خارق‌العاده هستند، به نظر من امروز این گروه سخت‌گیر و غیرمعمول لهستانی، به رهبری الهام‌بخش ولادیمیر استانیفسکی از معدود کمپانی‌های تئاتری است که حضورش در هر جای دنیا بسیار لازم و ضروری است.»

استانیفسکی و گروهش امسال علاوه بر اجرای نمایش «پتیان اوراتوریو» در تالار وحدت، یک کارگاه تئاتر در تهران برگزار می کند و در یک سمینار هم شرکت خواهد کرد.

کارگاه او «موسیقی پنهان بدن» نام دارد که روز 6 بهمن از ساعت 10 تا 14 در طبقه هفتم تالار وحدت برگزار خواهد شد. علاقمندان به شرکت در این کارگاه می‌توانند از طریق شماره تلفن 88021646  - 88353224  نسبت به ثبت نام در این کارگاه آموزشی اقدام کنند.

سمینار تئاتر «گارجنیدزه» هم روز 7 بهمن ساعت 14 تا 17 در سالن کنفرانس مجموعه تئاتر شهر برگزار خواهد شد. ورود عموم علاقه‌مندان برای حضور در این سمینار آزاد است.

 

در این اجرا هنرمندانی از ایران هم این گروه را همراهی خواهند کرد.

گروه تئاتر آو هم امسال با نمایش «مل پامنی» به کارگردانی بابک مهری در بخش مسابقه بین الملل جشنواره سی و دوم تئاتر فجر حضور دارد. این نمایش روز های 5، 6 و 7 بهمن در تماشاخته «آو» به صحنه خواهد رفت.

                                                                                      

تگ‌های خبر

نظرات ..

نظری داری؟