تهران میزبان هفته تئاتر لهستان می شود

16آذر1394

به گزارش خبرنگار تئاتر ایرنا، روز شنبه  نمایش آن هلی به کارگردانی یاروسلاو فرت، روزهای 24 و 25 آذرماه در تالار چهارسو مجموعه تئاترشهر و در برنامه هفته تئاتر لهستان در ایران، اجرا می شود.
بر اساس این گزارش و به روایت روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، این نمایش که بر اساس قطعاتی از شعر آن هلی توسط یولیو سوواسکی نوشته شده است از تولیدات کمپانی تئاتر زار است که پیش از این در جشنواره های متعدد تئاتری جهان اجرا شده است.
تا کنون جشنواره بین المللی هنر در سانفرانسیسکو، ادینبورک فرینگ، تئاتر المپیک در چین، جشنواره ردزون اسلو، جشنواره تئاتر سیبیو، جشنواره اروپایی فابریکا در فلورانس، جشنواره تئاتر لیو در لس آنجلس، جشنواره فستاج در هولستبرو، دانمارک و جشنواره هنرهای نمایشی سئول کره، میزبان این نمایش بوده اند.
یاروسلاو فرت، بنیانگذار و رهبر تئاتر زار، کارگردان و بازیگر تئاتر و مدیر موسسه گروتوفسکی است. این هنرمند لهستانی مدرس دانشگاه، مدرس مدرسه تئاتر دولتی و فیلیا در ورکولا است. 
فرت مسئولیت برنامه تئاتر ورکلاو: پایتخت فرهنگی اروپا در سال 2016 را نیز برعهده دارد.
این هنرمند سرشناس در سال های 1999 تا 2002 به گرجستان، ارمنستان و ایران سفر کرده و در زمینه قدیمی ترین فرم های موسیقی مذهبی مسیحیت شرقی پژوهش کرده است. گروه تئاتر زار در سال 2009 به عنوان بهترین تئاتر موسیقی لس آنجلس تایمز نامگذاری شد. 
این کارگردان، موسس و هماهنگ کننده پروژه های متعدد لهستانی و بین المللی در موسسه گروتوفسکی، از جمله گروتوفسکی یونسکو سال 2009 بوده و کارشناسی ارشد در برنامه اقامتی و جشنواره بین المللی تئاتر جهان به عنوان یک محل حقیقت را بر عهده داشته است.
در این نمایش 50 دقیقه ای، 15 هنرمند تئاتر لهستان به ایفای نقش می پردازند.
هفته تئاتر لهستان در تهران از 22 تا 27 آذرماه 1394 توسط اداره کل هنرهای نمایشی، سفارت لهستان در ایران و دبیرخانه سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر برگزار می شود.
فراهنگ**9266 ** 1569

 

انتهای پیام /*

تگ‌های خبر

نظرات ..

نظری داری؟