ثبت نام کارگاه‌های آموزشی هفته تئاتر لهستان آغاز شد

04آذر1394

هنرمندان تئاتر می‌توانند برای شرکت در کارگاه‌های آموزشی بازیابی ، آفرینش صدا (صدا .خلاقیت. ظرفیت) با حضور مارتا گورنیسکا و کارگاه بدن - درام برانگیخته با حضور یاروسلاوفرت و سیمون سالا درهفته تئاتر لهستان ثبت‌نام کنند

طبق فراخوان ثبت‌نام کارگاه‌های آموزشی هفته تئاتر لهستان، علاقه‌مندان شرکت در کارگاه بازیابی /آفرینش صدا (صدا .خلاقیت. ظرفیت ) با حضور مارتا گورنیسکا و کارگاه بدن / درام برانگیخته با حضور یاروسلاو فرت و سیمون سالا ،به دلیل ظرفیت محدود پذیرش برای شرکت در کارگاه‌های یاد شده می‌بایست حداکثر تا پایان وقت اداری روز شنبه 14 آذرماه سال جاری، در خواست شرکت در این کارگاه‌ها را با اعلام نام هرکارگاه به همراه سوابق حرفه‌ای و شماره تماس خود به آدرس رایانامه: fadjrworkshop34@gmail.com ارسال کنند

مدرس کارگاه بازیابی / آفرینش صدا مارتا گورنیسکا ، کارگردان و هنرمند فارغ التحصیل از دانشکده کارگردانی و مدرسه موسیقی فردریک شوپن ورشو است .

او تاکنون کارگاه هایی بر اساس همین شیوه در توکیو، برلین ،ناتینگهام، لندن ،اوترخت، میفف مارسی، پاریس و هاور برگزار کرده‌است .در این کارگاه دو روزه که ویژه بانوان است شرکت‌کنندگان با تکنیک‌های متنوعی بر مبنای درک ماهیت صدا ،یافتن شکل‌های جدید و خلاقانه با تاکید بر هم‌آوایی (کرال) و سامان دادن به بیان بالقوه بازیگر آشنا می‌شوند.

یاروسلاو فرت، مدرس کارگاه بدن/ درام بر انگیخته ،کارگردان ،بازیگر و موسس zar ،مدیر بنیاد ، مدرس دانشگاه و مسئول برنامه تئاتر ورکلاو (پایتخت فرهنگی اروپا در 2016)است.

سیمون سالا، بازیگر حرفه‌ای تئاتر لهستان است واز سال 2008 با کمپانی ایتالیایی ساین گلوسا و از 2011 با تئاتر zar همکاری دارد. سالا در کنار بازیگری به پژوهش در زمینه ریتم، تجمع انرژی و توان دراماتورژی می‌پردازد.

رویکرد کارگاه بدن / درام برانگیخته تلاش برای تشخیص مفهوم تغییر بر پایه درک بدن و مراکز فیزیکی آن است . ساخت متن/ بدن، رسیدن به جریان مرئی و زنده حرکات بدنی ،ساختار بخشی به حرکات با نگاه به دراماتورژی درونی و بالقوه آنها از دیگر مباحث این کارگاه است.

دبیرخانه سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در اطلاعیه ثبت‌نام این کارگاه‌ها تصریح کرده : در این مرحله نیازی به پرداخت وجه نیست و اسامی افراد واجد شرایط شرکت در کارگاه‌های یاد شده پس از بررسی دبیرخانه حداکثر تا روز دوشنبه 16 آذرماه اعلام شده وپس از آن ثبت نام نهایی متقاضیان و اعلام شماره حساب برای واریز شهریه ثبت نام در کارگاه‌های یاد شده انجام می‌شود.

 

تگ‌های مطلب

نظرات ..

نظری داری؟